• Spełniamy marzenie Angeliki

• Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Jest mi niezmiernie miło podziękować Wam za udział w naszej świątecznej zbiórce.

Podczas świątecznego kiermaszu palem i stroików świątecznych, przygotowanych przez nasze nauczycielki pod przewodnictwem p. Elżbiety Karbownik i P. Anny Kowalczyk zebraliśmy kwotę 975 zł, z czego 500 zł przeznaczyliśmy na spełnienie marzenia Angeliki i wpłaciliśmy na jej konto na siepomaga.pl

Pozostała kwota przeznaczona będzie na zakup instrumentów muzycznych dla uczniów naszej szkoły.

Przypomnę, że podczas kiermaszu przed Świętami Bożego Narodzenia zebraliśmy kwotę 2181 zł i całość wpłaciliśmy na konto Angeliki.

Jeszcze raz dziękuję Wam za ogromne serce i wsparcie naszej akcji, ze przekazanie środków dla naszej byłej uczennicy i mieszkanki Skroniny. Na pewno czuje ona nasze wsparcie.

• Lekcja wiedzy o społeczeństwie

• 7 marca w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja wiedzy o społeczeństwie. Gościliśmy w naszych progach panią Burmistrz - Barbarę Goworek oraz kolegów z klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Małachowskiego w Petrykozach.

Do spotkania skłoniła nas tematyka lekcji z WOS, dotycząca samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Pani Burmistrz odpowiadała na pytania uczniów, dotyczące pracy w samorządzie, pracy w naszej gminie.

Było to bardzo dobre przygotowanie do konkursu wiedzy o samorządzie, który odbywa się w naszej gminie już od kilku lat.

• Program Stypendialny Horyzonty

• Zapraszamy uczennice i uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców do skorzystania z Programu Stypendialnego Horyzonty, który prowadzi Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego wraz z Fundacją Rodziny Staraków.

Pełna oferta stypendialna oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie:https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

Rekrutacja trwa do 31 marca, a stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

● Program pokrywa pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.

● Horyzonty to także letnie i zimowe obozy, podczas których uczymy podopiecznych żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.

● Finansowana jest nauka w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.

● Stypendystki i stypendyści są traktowani indywidualnie, program wspiera ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy ich też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.

● Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

Więcej informacji można uzyskać pisząc wiadomość na adres rekrutacja@efc.edu.pl lub telefonicznie +48 606 770 362.

Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się szkołach średnich w całej Polsce.

• Dzień Kobiet

• Dzień Kobiet, to coroczne święto obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla płci pięknej. W Polsce Dzień Kobiet stał się szczególnie popularny w czasach PRL. Tak wtedy, jak i dziś jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami. Jak co roku uroczystość w naszej szkole przygotowali chłopcy, którzy wcielili się w różne role kobiet. Panowie zaczęli od stworzenia Adama i Ewy, potem przedstawili jak ważne funkcje w życiu społecznym pełnią kobiety. Następnie zaprezentowali pokaz mody według ich gustu, a na zakończenie wykonali taniec kabaretowy. Zgodnie ze zwyczajem wszystkie Panie małe i duże zostały obdarowane słodyczami. Dziękujemy chłopcom za wspaniały występ, który całej społeczności szkolnej sprawił wiele radości!

• Rekolekcje Wielkopostne

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 18 – 19 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne.

W poniedziałek 18 marca uczniowie przyjeżdżają do szkoły jak co dzień. Odbywają się 3 pierwsze lekcje według planu. O godzinie 10:50 uczniowie jadą autobusem do kościoła na godzinę 11:00, na naukę rekolekcyjną, która potrwa około pół godziny. Następnie autobusem wracają do domów.

We wtorek 19 marca uczniowie przyjeżdżają do szkoły jak co dzień. Odbywają się 3 pierwsze lekcje według planu. Następnie uczniowie o godzinie 10:30 jadą do kościoła na spowiedź i mszę św., która rozpocznie się o godzinie 11:00. Po mszy świętej około godziny 11:50 uczniowie wracają autobusem do domów.

Dzieci uczęszczające do przedszkola i zerówki biorą udział w rekolekcjach wraz z rodzicami. Jeżeli rodzice nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach dzieci będą miały zajęcia w szkole i na świetlicy. Prosimy o informację do wychowawców, które dzieci w tym dniu zostaną w szkole

• Niezwykłe życie podwodnych zwierząt

• 5 marca 2024r. przedszkolaki i uczniowie kl. I- III z naszej szkoły wzięli udział w muzycznym spektaklu Teatru Polskiego Kultura pt. "Niezwykłe życie podwodnych zwierząt". Była to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynienia dobra, które będąc najwyższymi wartościami na świecie są w stanie przezwyciężyć problem doskwierającej samotności. Uczniowie dowiedzieli się również, że należy dbać o środowisko i segregować śmieci. O tym wszystkim opowiedziała im m.in. Ośmiornica, która często "siedziała w sieci".

Po spektaklu uczniowie kl. III udali się na basen, a pozostałe dzieci do bawialni Riki.

• Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.