• Walentynki

• Dzień św. Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Traktujemy go jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki, a 13 lutego trafiły one do adresatów. Na koniec wszyscy uczniowie wzięli udział w dyskotece walentynkowej

• Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny - Gratulujemy!

• 1 stycznia br. w Komendzie Powiatowej PSP w Opocznie odbyły się powiatowe eliminacje ogólnopolskiego strażackiego konkursu plastycznego.

Celem Konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową. Sprzyja on także rozwojowi zainteresowań i uzdolnień plastycznych. Tematyka konkursu obejmuje udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa specjalistycznego, działaniach związanych np. z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz wszelkich innych wydarzeniach czy działaniach tj.: zawody strażackie, koncerty orkiestry, Młodzieżowe i Dziecięce Drużyny Pożarnicze, itp.

Organizatorem konkursu był Oddział Powiatowy ZOSP RP w Opocznie we współpracy z Komendą Powiatową PSP w Opocznie.

Na konkurs wpłynęło rekordowo dużo prac wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi ze szkół z terenu gmin powiatu opoczyńskiego.

Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego jury etapu powiatowego wybrało prace, które przesłane zostały do kolejnego etapu konkursu.

Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa – przedszkola

Julita Smardzewska – Szkoła Podstawowa w Paradyżu

Lena Włodarczyk – Szkoła Podstawowa w Domasznie

Oliwia Gwarda – Szkoła Podstawowa w Mniszkowie

IV grupa wiekowa – szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Zuzanna Gąsiorowska - ZSP Drzewica

II miejsce – Zofia Gubka - ZSP Drzewica

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a laureatom życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich, a mamy nadzieję, że także centralnych !

• Ankieta dla rodziców

• Drodzy Rodzice,

Pragniemy prosić o poświęcenie chwili czasu na wypełnienie anonimowej ankiety, którą znajdą Państwo na stronie

Celem tej ankiety jest zebranie informacji na temat obecnych potrzeb rozwojowych naszej placówki. Wasze cenne opinie pozwolą nam lepiej zrozumieć, jakie działania powinniśmy podjąć, aby ulepszyć standardy edukacyjne w naszej szkole.
            Wszystkie zgromadzone informacje zostaną zanonimizowane i wykorzystane w opracowaniu zatytułowanym "Diagnoza potrzeb edukacyjnych Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie". Ten dokument posłuży jako fundament do ubiegania się o fundusze unijne, które przyczynią się do podniesienia jakości kształcenia w naszej placówce.
            Ankieta jest dostępna do 16 lutego 2024 roku do godziny 12:00. Z góry dziękujemy za Państwa czas i zaangażowanie.

• Dzień Babci i Dziadka

• Dziś, 23 stycznia, w naszej szkole odbyło się wielkie święto – „Dzień Babci i Dziadka”. Do naszej szkoły przybyli zacni goście: Dziadkowie i Pradziadkowie, którzy podziwiali występ swoich wnuków. Dziś dla swoich ukochanych Dziadków występowali uczniowie klas 0 – III: śpiewali piosenki, składali życzenia, recytowali wiersze. Niektóre spostrzeżenia wnuków były bardzo trafne, bowiem dzieci zauważyły, że Babcie i Dziadkowie są o wiele bardziej wyrozumiali od rodziców, To z Dziadkiem najlepiej się bawią, a Babcia zawsze zrobi coś smacznego dla wnuków. Specjalnie dla Dziadków uczniowie wykonali też piękne tańce. Występ wzbudził wiele emocji i niejedna Babcia i niejeden Dziadek uronił łzę wzruszenia, którą osłodziły laurki przygotowane przez wnuczęta. Nie zabrakło też uśmiechu, gdy Babcie i Dziadkowie wzięli udział w konkurencjach przygotowanych specjalnie dla nich. Dzielnie rywalizowały Babcie, która pierwsza obierze z jabłka jak najdłuższą skórkę. Natomiast Dziadkowie wykazali się w sferze motoryzacyjnej i uruchomili szkolne samochodziki.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom a także Rodzicom za tak liczne przybycie na tą uroczystość.

• Tajemniczy zamek

• W czwartek 11 stycznia uczniowie klas III-IV mieli okazję obejrzeć widowisko muzyczne w wykonaniu artystów Łódzkiej Agencji Koncertowej „Tajemniczy zamek”.

Bohaterowie spektaklu zapewnili widowni dużą dawkę humoru, podali sporą porcję praktycznych rad, wskazali, że każdy może zostać artystą. Aktorzy zabrali ich w baśniową podróż w czasy księżniczek i smoków do wytwornego, tajemniczego zamku, położonego w przepięknej scenerii . Całemu przedstawieniu towarzyszyły wspaniałe efekty dźwiękowe i świetlne.

Inicjatorem przedstawienia było Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, które przez cały rok prowadzi akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych.

• Mecz piłki siatkowej PGE GZiE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn Koźle

• 14 stycznia, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie uczestniczyła w wyjeździe na mecz piłki siatkowej do Bełchatowa. Uczniowie mieli okazję kibicować wspaniałym drużynom, bowiem walczyły ze sobą PGE GZiE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Mecz dostarczył młodzieży wiele emocji i przeżyć. Każdy dopingował swoją drużynę, ponieważ - jak się okazało – obie drużyny miały wśród uczestników wyjazdu swoich kibiców. Walka zakończyła się jednak zwycięstwem SKRY Bełchatów 3:0 i część grupy pozostała niepocieszona. W drodze powrotnej mogliśmy omówić zagrywki i inne elementy gry przy wspólnym posiłku.

Serdecznie dziękujemy p. Dawidowi Kucharskiemu– radnemu miejscowości Skronina - za zorganizowanie wyjazdu i pokrycie kosztów biletów. Z pewnością ten wyjazd może zapoczątkować wielką miłość wśród młodzieży do tej dyscypliny sportu, bowiem większość z nas na takim meczu była po raz pierwszy.