• REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

• 1.    Dla uczniów, którzy muszą przebywać dłużej w Szkole, w szczególności ze względu na czas pracy rodziców na wniosek rodziców, organizację dojazdu do szkoły albo inne okoliczności wymagające zapewnienia opieki w Szkole, Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe.

2.    Czas zajęć świetlicowych mierzony jest w godzinach zegarowych.

3.    Na zajęciach świetlicowych pod opieką jednego nauczyciela nie może pozostawać więcej niż 25 uczniów.

4.    Świetlica zapewnia zajęcia świetlicowe uwzględniające potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci i młodzieży, a także ich możliwości psychofizyczne, w szczególności zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, zajęcia zapewniające prawidłowy rozwój fizyczny oraz odrabianie lekcji.

5.    Planowanie pracy, organizacja i dobór form zajęć należą do kompetencji nauczycieli wychowawców grup wychowawczych, którzy swoją pracę odpowiednio dokumentują zgodnie z odrębnymi przepisami. Wychowawca świetlicy opracowuje i realizuje plan pracy świetlicy szkolnej.

6.    Korzystanie z usług świetlicy jest bezpłatne.

7.    Wychowawca świetlicy wykonuje w szczególności następujące zadania

1) opracowuje i realizuje plan pracy świetlicy szkolnej;

2) odpowiada za sprzęt i pomieszczenie, w którym odbywają się zajęcia.

8. Organizacja pracy świetlicy szkolnej:

1) Do świetlicy szkolnej uczęszczają uczniowie dojeżdżający autobusem szkolnym.

2) Wszyscy uczniowie dojeżdżający szkolnym autobusem mają obowiązek zgłosić się do wychowawcy świetlicy po skończonych zajęciach lekcyjnych.

3) Dokumentacja świetlicy:

a) Roczny plan pracy,

b) Tygodniowy rozkład zajęć,

c) Dziennik zajęć na świetlicy, w którym notowane są nieobecności uczniów.

4) Uczniowie mogą być zwalniani z zajęć świetlicowych w formie pisemnej lub osobiście przez rodziców. Decyzję o zwolnieniu podejmuje wychowawca świetlicy.

5) Wychowawca świetlicy odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo uczniów dojeżdżających od chwili zgłoszenia się na świetlicę po skończonych zajęciach lekcyjnych do chwili przekazania opiekunowi w szkolnym autobusie.

6) Wychowawca świetlicy ma obowiązek niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły o problemach zaistniałych podczas zajęć w szkolnej świetlicy lub o powtarzających się nieobecnościach uczniów.

7) Uczniowie na 5 minut przed planowanym odjazdem szkolnego autobusu powinni zejść do szatni. Wychowawca nie powinien dopuszczać do wcześniejszego pobierania ubrań z szatni i przebywania z nimi w szkolnej świetlicy.

8) O złym zachowaniu uczniów wychowawca świetlicy powiadamia wychowawcę klasy, który rozlicza uczniów zgodnie z zapisem Szkolnego Systemu Oceniania. Wychowawca klasy okresowo zawiadamia rodziców o złym zachowaniu ich dzieci.

9) Wychowawca świetlicy szkolnej podczas zajęć ma obowiązek prowadzić min. zajęcia związane z zasadami ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach.

9. Każdy pracownik pedagogiczny własnoręcznym podpisem potwierdza fakt zapoznania się z regulaminem i zobowiązuje się go postrzegać.