• REGULAMINU ZACHOWANIA SIĘ UCZNIÓW PODCZAS PRZERW MIĘDZYLEKCYJNYCH

• 1.  Przerwa międzylekcyjna przeznaczona jest na odpoczynek, rozmowy z kolegami, posiłek, korzystanie z toalety i biblioteki.

2.  Uczniowie bezwzględnie podporządkowują się poleceniom nauczycieli dyżurujących i innych pracowników szkoły.

3.  Uczniów obowiązuje zakaz opuszczania terenu szkoły w czasie przerw oraz przebywania w holu przy stołówce szkolnej.

4.  Uczniowie zobowiązani są do przebywania podczas przerwy w rejonie sali, w której będą odbywać zajęcia.

5.  Zobowiązuje się uczniów, aby tornistry ustawiali równo przy ścianie sali, w której będą odbywać się ich zajęcia.

6.  W czasie przerw nie wolno uczniom przebywać w salach lekcyjnych, chyba że z uczniami w klasie przebywa nauczyciel.

7. Zobowiązuje się uczniów do zwrócenia szczególnej uwagi podczas przechodzenia przy drzwiach z uwagi na otwieranie się ich na zewnątrz.

8.  Uczniów obowiązują zasady bezpiecznego poruszania się po schodach – spokojnie wchodzą i schodzą zawsze prawą stroną.

9.  Czas przerwy uczniowie spędzają w sposób sprzyjający relaksowi i odprężeniu. W szczególności zabrania się w tym czasie:

1) biegania po korytarzach i schodach,

2) hałasowania (krzyki, piski, gwizdy),

3) stosowania agresji fizycznej i psychicznej (popychanie, kopanie, bicie, podstawianie nóg, przezywanie, obrażanie, wyzywanie itp.),

4) organizowania zabaw, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia (gra w piłkę, skakanie, kopanie i rzucanie różnych przedmiotów itp.),

5) siadania na schodach, półpiętrach i parapetach,

6) śmiecenia, niszczenia mienia i sprzętu szkolnego,

10. Z toalet korzysta się tylko i wyłącznie w sprawach związanych z higieną i potrzebami fizjologicznymi. W toaletach i na korytarzach należy zachowywać czystość.

11. Podczas przerw obiadowych na stołówkę schodzą zgodnie z harmonogramem tylko ci  uczniowie, którzy korzystają ze stołówki. Kulturalnie ustawiają się w kolejce w oczekiwaniu na posiłek.

12.  Podczas zimy nie wolno uczniom wnosić na teren szkoły śniegu i rzucać nim w kolegów.

13. O problemach, konfliktach, sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu, zauważonej dewastacji i obecności osób postronnych uczniowie niezwłocznie informują dyżurującego  nauczyciela lub innego pracownika szkoły.

14. Po dzwonku na lekcję uczniowie zobowiązani są ustawić się w pary przed wyznaczoną     salą lekcyjną i oczekiwać w spokoju na nauczyciela.

15. W razie nieobecności nauczyciela, przewodniczący klasy zgłasza to dyrektorowi szkoły      lub innemu nauczycielowi.