• "Tobie Mały Panie"

• W dniu 12 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Międzyszkolnym konkursie kolęd i pastorałek " Tobie Mały Panie" organizowanym przez SP w Miedznej Drewnianej.

Reprezentantami naszej szkoły byli:

- duet- Pola Jaciubek i Marta Galant, które zajęły II miejsce w kat. przedszkole,

- Alicja Śliwińska, która również zajęła II miejsce w kat. IV- VI oraz Maksymilian Jaciubek- kat. klasy I- III.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

• Pasowanie na uczniów

• 27 listopada 2023r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na uczniów. Pierwszoklasiści ubrani w piękne, galowe stroje zaprezentowali się w części artystycznej przed widownią, którą tworzyli goście: Wójt Gminy Białaczów p. Barbara Goworek, Przewodnicząca Rady Gminy p. Elżbieta Lasota, Proboszcz parafii p.w. św. Doroty w Petrykozach ks. Krzysztof Kaszuba, Radny Gminy Białaczów p. Dawid Kucharski oraz rodzice i cała społeczność szkolna. Następnie po odśpiewaniu hymnu szkoły dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Dyrektor szkoły p. Katarzyna Wiaderna pasowała je na uczniów szkoły i wręczyła im legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Od przybyłych gości uczniowie klasy I otrzymali słodkie upominki. Całe wydarzenie odbyło się w świątecznej i miłej atmosferze.

• Andrzejki

• Środa w naszej szkole przebiegła pod hasłem wróżb andrzejkowych. Już od samego rana uczennice kl. 8 zmieniły się w profesjonalne wróżki.

Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki z nazwami zawodów, szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Uczniowie mieli również okazję w tym dniu skosztować pysznych tostów i gofrów. Na koniec wszyscy chętnie "wyginali śmiało ciało" na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji.

• Warzywa i owoce dają ekstra moce

• W piątek 24 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie odbyło się spotkanie klas V- VIII z panią dietetyk Kamilą Szymczyk na temat "Warzywa i owoce dają extra moce!". Uczniowie zapoznali się z wartościami zdrowotnymi warzyw i owoców. Zdobyli wiedzę o zmianie nawyków żywieniowych, a w szczególności zdrowego odżywiania. Na koniec rozwiązali quiz tematyczny i

zostali poczęstowani sokiem ze świeżych warzyw i owoców.

Pani Kamili serdecznie dziękujemy za tak wartościowy wykład.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• 24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia Święto to zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszej pluszowej maskotki Misie od zawsze podbijały serduszka dzieci na całym świecie i zapewne już zawsze pozostaną najukochańszą przytulanką. W tym dniu również na świetlicy odbyły się zajęcia z okazji misiowego święta.

• Zdrowo jem, więcej wiem

• Klasa II bierze udział w kilku projektach: Zdrowo jem, więcej wiem, Z Ekologią na Ty, Szkolne Przygody Gangu Mocniaków. Jednym z zadań było przygotowanie zdrowego śniadania. Uczniowie samodzielnie przygotowali kolorowe kanapki, poznając zasady zdrowego odżywiania.