• Z pamięcią o przeszłości z nadzieją w przyszłość.

• 26 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie odbyło się wyczekiwane przez wszystkich otwarcie szkoły po wykonanej termomodernizacji. Na uroczystości obecni byli uczniowie i pracownicy szkoły, Rodzice uczniów, wójt Gminy Białaczów – Barbara Goworek oraz Radni: Marzanna Paduszyńska, Ewa Skalska, Krystyna Jóźwik, Dawid Kucharski, Ireneusz Duda, Starosta Opoczyński - Marcin Baranowski, przedstawiciele Kuratorium Oświaty – Tomasz Trzaskacz i Irena Wachecka - sprawujący nadzór pedagogiczny, Dzielnicowi - Krystian Cieluch i Małgorzata Karbownik, Prezes OSP - Dawid Stuleblak, przyjaciele szkoły, kierownicy i dyrektorzy gminnych instytucji, przyjaciele szkoły, kierownicy i dyrektorzy gminnych instytucji.

Uroczystości przewodniczyła Dyrektor Szkoły – pani Katarzyna Wiaderna, która serdecznie przywitała przybyłych gości oraz złożyła podziękowania za zakończony niedawno remont, który odbył się w ramach projektu pn.: „Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie”, dofinansowanego w ramach Działania IV.2 Termomodernizacja budynków Osi Priorytetowej IV Gospodarka Niskoemisyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Pani Wójt przypomniała, że Gmina Białaczów otrzymała dofinasowanie w wysokości 1.321.636,16 złotych,czyli 85% wydatków kwalifikowalnych projektu, a całkowita wartość projektu wyniosła 1.912.485,27 złotych. Główny cel projektu to poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym poprzez termomodernizację placówki oświatowej w Gminie Białaczów.

W ramach inwestycji wykonano m.in.: termomodernizację ścian piwnicy, stropu zewnętrznego – stropodachu, ścian zewnętrznych, wymianę drzwi zewnętrznych, wymianę okien oraz modernizację systemu grzewczego polegającą na montażu pompy ciepła, kotła na pelet oraz instalacji fotowoltaicznej. Wykonawcą robót była firma Energo-Therm Engineering Sp. Z o.o. Podczas remontu wymieniono także drzwi wewnętrzne, odnowiono toalety i schody wewnętrzne i zewnętrzne.

Pani Barbara Goworek – Wójt gminy Białaczów - przekazała pani dyrektor symboliczny klucz do wyremontowanej szkoły. Następnie miały miejsce przemówienia gości, którzy gratulowali pani dyrektor, nauczycielom i uczniom pięknej szkoły oraz życzyli im sukcesów w nauce. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym podziękowali słowem i śpiewem za termomodernizację szkoły. Na zakończenie uroczystości wszyscy mogli skosztować tortu, który zasponsorowali wykonawcy termomodernizacji.

• Pamiętamy.

• W ramach akcji "Szkoła pamięta" uczniowie klasy III i VI udali się pod pomnik upamiętniający  bestialsko zamordowanych przez nazistów mieszkańców Skroniny w czasie II wojny światowej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci związanej z historią własnego regionu. Po wysłuchaniu krótkiej lekcji historii o tym miejscu, uczniowie w zadumie złożyli na pomniku zapalone znicze.

In

• 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej

• Z okazji 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Drodzy Nauczyciele! Drodzy Pracownicy oświaty!

Dziękujemy za Waszą pracę! Bez Was nie ma edukacji! Jesteście ważni!” – takie życzenia składali dziś uczniowie. Pani dyrektor Katarzyna Wiaderna również podziękowała wszystkim pracownikom za owocną współpracę, a uczniom za występ i życzenia. W montażu słowno- muzycznym wzięli udział uczniowie klasy 3, 4 i 5. DZIĘKUJEMY!!!

• "Jan Paweł II - Cywilizacja życia"

• Już po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie włączyli się w ogólnopolskie obchody XXIII Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II - Cywilizacja życia". Wolontariusze przeprowadzili 15 października 2023r. kwestę przy kościele parafialnym w Petrykozach na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

• Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Św. Jana Pawła II do Częstochowy

• Jak co roku nasi uczniowie uczestniczyli w 23 Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Św. Jana Pawła II do Częstochowy. Głównym punktem pielgrzymki była Msza Święta na Jasnogórskim Szczycie, której przewodniczył bp. Marek Solarczyk. Uczniowie mieli okazję posłuchać koncertu Magdy Anioł oraz zwiedzić Skarbiec Jasnogórski. Mottem tegorocznej pielgrzymki było hasło Dnia Papieskiego „Cywilizacja życia”.

• Klasa w terenie

• Uczniowie klasy 3 uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym KLASA W TERENIE. Mają do wykonania 10 zadań. Dzisiaj zrealizowali jedno z nich- Obserwacja chmur.