• Nowa stołówka w naszej szkole

• W bieżącym roku szkolnym naszym szkoła otrzymała wparcie finansowe przeznaczone na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki, która wraz z kuchnią przeszła gruntowny remont. Odświeżone zostały podłogi oraz ściany. W ramach zadania zakupione zostały m.in.: szafki do przechowywania naczyń i sprzętu, stoły robocze ze stali nierdzewnej, zmywarka przemysłowa i szafa chłodnicza. Ponadto nowe piece konwekcyjne, zmywarko - wyparzarki i akcesoria znacząco usprawnią przygotowanie posiłków. Nowoczesne wyposażenie i sprzęt dobrej jakości stworzą możliwość do zwiększenia ilości przygotowywanych i wydawanych posiłków. Gmina Białaczów otrzymała na ten cel 80.000,00 zł dofinansowania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Pozyskana kwota stanowi 80% kosztów zadania, natomiast pozostałe 20% to wkład własny gminy.

• Spektakl teatralny "Kopciuszek"

• 22 września 2023r. przedszkolaki i uczniowie kl. I- IV brali udział w spektaklu teatralnym pt. "Kopciuszek" w MDK w Opocznie. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

• Gminne Narodowe Czytanie

• 21 września 2023r. Dyrekcja, nauczyciele i uczennice kl. VIII z naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Narodowym Czytaniu w wyjątkowej scenerii na molo w Białaczowie. Uczniowie przeczytali fragment z książki Nad Niemnem Elizy Orzeszkowe "Spotkanie Jana i Justyny w imieniny p. Emilii Korczyńskiej".

• Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

• 15 września nasze przedszkolaczki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki .

Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nie zabrakło zabawy z kolorowymi kropkami.

• Rajd pieszy do Białaczowa

• W poniedziałek 11 września odbył się rajd pieszy uczniów klas II - VIII do Białaczowa. Przy nowo powstałym molo odbyły się lekcje zawierające zagadnienia z ekologii, biologii. Uczniowie korzystali z tablic informacyjnych, kostek wiedzy. Następnie mogli skorzystać z oferty punktu gastronomicznego i chwilę odpocząć. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili autobusem. Gratulujemy uczniom wytrwałości w dotarciu do celu.

• Narodowe Czytanie

• 8 września 2023 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Narodowego Czytania.

Lekturą odsłony akcji 𝗡𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗲 𝗖𝘇𝘆𝘁𝗮𝗻𝗶𝗲 była powieść "𝗡𝗮𝗱 𝗡𝗶𝗲𝗺𝗻𝗲𝗺" Elizy Orzeszkowej.

• Zmiany w pierwszym tygodniu zajęć

• Dzień dobry!

Przedstawiam harmonogram dojazdów i odjazdów ze szkoły do końca bieżącego tygodnia, tj. do 8 września.

Parczówek - 7: 25

Petrykozy

Skronina

Zakrzów - 7:45

Sędów

Skronina szkoła 7: 55

Odjazdy:

12: 15 - po 5 lekcji,

13: 10 po 6 lekcji

14: 40 po lekcji 8.

Lekcje zaczynamy od godz. 8.

Przerwy są skrócone ze względu na odjazd.