• Zaelektryzowani

•  Dziśl (13 luty) w naszej szkole byliśmy świadkami niecodziennej lekcji pt. " Poczuj chemię do fizyki". W programie uczniowie mogli zobaczyć niecodzienne eksperymenty z fizyki i z chemii, zabawy z gazami (hel, ciekły azot, metan) oraz ciekawe zjawiska fizyczne.

• Ratownicy medyczni w klasie I

• Dnia 7 lutego 2023 roku w klasie pierwszej gościliśmy grupę Ratowników Koneckiego Oddziału Poszukiwawczo- Ratunkowego. Ratownicy w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze sprzętem i akcesoriami znajdującymi się w torbach i plecakach ratunkowych. Ratownicy zaprezentowali uczniom do czego i jak używa się sprzęt ratowniczy.

• "Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,  życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."
          • "Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

• W tym tygodniu z okazji Dnia Babci i Dziadka do naszej szkoły przybyli wyjątkowi goście: kochane babcie i dziadkowie oraz podopieczni Domu Dziennego Pobytu "Senior Wigor" w Miedznej Drewnianej. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III przedstawili bardzo żywiołowy program artystyczny dotyczący nowoczesnych dziadków a także piosenki, pokazy taneczne oraz życzenia. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa i przygotowane przez wnuczęta upominki.

Na koniec p. Dyrektor Katarzyna Wiaderna podziękowała gościom za przybycie, a dzieciom za piękny występ.

• Pasowanie na ucznia

• 13 stycznia 2023 r. od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w stroje galowe mieli stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym został odśpiewany hymn szkoły, a następnie pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania. Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali słodkie prezenciki od rodziców.

• Akcja "Paczuszka dla maluszka"

• Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie po raz drugi wzięli udział w akcji "Paczuszka dla maluszka" Fundacji Małych Stópek. Uczniowie przygotowali miejsce przynoszenia paczek oraz ubrali paczuszkową choinkę.

Akcja trwała od 6 grudnia 2022r. do 3 stycznia 2023. W związku z tym, że w tym roku nasze paczki trafiły do dzieci starszych przygotowaliśmy 5 paczek na kwotę ok. 1000 zł, w których znalazły się m. in. lokówki, prostownice, karbownice, czajniki elektryczne i z filtrem dafi, gofrownice, tostery, gra Fifa 2023, bielizna, torebki oraz kosmetyki. Paczka została przekazana do Centrum Administracyjnego do obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Porszewicach, które obsługuje 5 Domów Dziecka w woj. łódzkim.

Cieszymy się, że po raz kolejny udało się przeprowadzić tę akcję w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy za wielkie serca uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli, którzy włączyli się w tę akcję.

Pamiętajcie DOBRO WRACA