• Dzień Dyni

• Dnia 25 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dyni. Uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo, jakim jest dynia. Tego dnia dzieci przyszły ubrane do szkoły na pomarańczowo.  Prezentacja, bajka oraz zabawy dotyczące dyni pozwoliły poznać wielką różnorodność tego warzywa oraz wzbogacić wiedzę na jego temat. Na zakończenie dzięki czarom wróżki Julii dynia stała się prawdziwym wulkanem, z którego wydobywała się lawa.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za poprawnie wykonane zadania odznakami i drobnym upominkiem.

Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

• Spotkanie z policjantem

• Bezpieczeństwo dzieci było głównym tematem spotkania, jakie przeprowadzili 24 października 2022r. w naszej szkole policjanci z Komendy Powiatowej w Opocznie: aspirant Krystian Cieluch i starszy sierżant Michał Brola.

Policjanci wytłumaczyli uczniom, jak należy zachować się podczas drogi do szkoły, jak korzystać z przejść dla pieszych i podczas przechodzenia przez jezdnię, a także jak obronić się przed atakiem psa.

Policjanci mówili też o odblaskach oraz ważnej roli, jaką one pełnią i jak przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.

Opowiadali też o niebezpiecznej pracy policjanta i prezentowali policyjne akcesoria.

Na zakończenie uczniowie brawami serdecznie podziękowali policjantom za spotkanie.

• XXII Dzień Papieski

• 16 października 2022r. obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Dzień ten jest czasem, w którym wyrażamy naszą wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka.

Z tej okazji na terenie całej Polski prowadzona jest zbiórka publiczna mająca na celu wsparcie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy przy kościele parafialnym w Petrykozach.

17 października 2022r. obchodziliśmy XXII Dzień Papieski w naszej szkole.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wielkie serce i wysiłek włożony w wychowanie dzieci. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

Właśnie z tej okazji 12 października 2022 r. obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Uczniowie klas młodszych pod opieką wychowawców, piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Zaproszeni goście: Radny Gminy Białaczów p. Piotr Szymczyk oraz Proboszcz parafii p. w. św. Doroty w Petrykozach ks. Krzysztof Kaszuba składjąc życzenia docenili i podkreślili wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Starsi Uczniowie także włączyli się w obchody tego święta składając życzenia i wręczając słodki upominek każdemu pracownikowi naszej szkoły.

Na koniec głos zabrała p. Dyrektor Katarzyna Wiaderna, która podziękowała nauczycielom za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

• Warsztaty profilaktyczne z pedagogiem i raperem Dobromirem Makowskim

• 4. 10. 2022r. dzięki uprzejmości Dyrektor szkoły p. Anny Smolarczyk, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Białaczowie odbyły się muzyczne warsztaty profilaktyczne. Spotkanie było skierowane do wszystkich uczniów kl. IV-VIII szkół z terenu Gminy Białaczów. Warsztaty poprowadził p. Dobromir Makowski, pomysłodawca projektu RAPPEDAGOGIA, założyciel fundacji „Rampa”, która w Pabianicach w woj. łódzkim prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym. Autor książki biograficznej pt. „Wyrwałem się z piekła”.

Podczas spotkania p. Dobromir przywołując historię swojego życia oraz swoich przyjaciół, rodziny, znajomych pokazywał, do jakich tragicznych konsekwencji prowadzą narkotyki, dopalacze, alkohol, cyberprzemoc. Podzielił się z uczniami wieloma wskazówkami dotyczącymi tego, jak być asertywnym, mieć swoje zdanie,

w przypadku kiedy ktoś namawia nas do sięgania po używki. Udzielił rady jak radzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami, gdzie szukać pomocy w sytuacjach trudnych. Zachęcał do samodzielnego poszukiwania własnej drogi życiowej, spełniania swoich marzeń, odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Podkreślał jak ważna jest rodzina w życiu człowieka, nauka i wzajemny szacunek.

Na koniec spotkania popłynęło przesłanie o tym, że od używek ważniejsze są relacje i że tym kim będziesz jutro decydujesz już dziś.

Warsztaty zorganizowała grupa nieformalna nauczycieli Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie: Karolina Zielińska, Beata Szewczyk i Celina Defratyka. Było to jedno z zadań projektu „Tak marzeniom, NIE uzależnieniom !” finansowanym w ramach realizowanego przez Centrum OPUS Lokalnego Programu Mikrograntów: Mikrogranty w Gminie Białaczów 2022 ze środków Gminy Białaczów i ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Skroninie odbyła się w świetlicy wiejskiej. Społeczność szkolna z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją odśpiewała hymn narodowy.

Pani Dyrektor Katarzyna Wiaderna powitała wszystkich obecnych. Szczególnie ciełpo powitani zostali pierwszoklasiści i przedszkolaki, którzy rozpoczynają w tym roku swoją przygodę ze szkoła. Pani dyrektor życzyła wszystkim, by nowy rok szkolny obfitował w wiele sukcesów i wyzwań edukacyjnych a szkoła stała się miejscem przyjaznym i bezpiecznym.